Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 260.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на федерација    ECU Logo

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1TORNEO AMISTOSO LICHESS.ORG / COPA ARMENTANO GARDEN CLUB ARG
1 Минути
2Torneo Departamental IRT Primera Categoría - 2da Versión ADALP 2018 BOL
6 Минути
3GIẢI CỜ VUA - CỜ TƯỚNG ĐBSCL MỞ RỘNG MỪNG XUÂN MẬU TUẤT NĂM 2018 TUYỂN NỮ VIE
7 Минути
4IRT Abierto con los Maestros - Torre Blanca - Febrero 2018 19/2 ronda de simultáneas con el MI Kevin Paveto 19.30hs ARG
10 Минути
5IV TORNEO AJEDREZ BLITZ "LUNES TEMPLO AZTECA" MEX
16 Минути
6Охта-Парк Chess "А" RUS
18 Минути
7GIẢI CỜ VUA - CỜ TƯỚNG ĐBSCL MỞ RỘNG MỪNG XUÂN MẬU TUẤT NĂM 2018 NAM 11 VIE
19 Минути
8Pony Party MEX
22 Минути
9Kathmandu Open International GM Chess Tournament 2018 (April 12-17, Kathmandu, Nepal) NEP
27 Минути
10GIẢI CỜ VUA - CỜ TƯỚNG ĐBSCL MỞ RỘNG MỪNG XUÂN MẬU TUẤT NĂM 2018 NỮ 11 VIE
27 Минути
11GIẢI CỜ VUA - CỜ TƯỚNG ĐBSCL MỞ RỘNG MỪNG XUÂN MẬU TUẤT NĂM 2018 NỮ 09 VIE
29 Минути
12GIẢI CỜ VUA - CỜ TƯỚNG ĐBSCL MỞ RỘNG MỪNG XUÂN MẬU TUẤT NĂM 2018 NAM 09 VIE
30 Минути
13GIẢI CỜ VUA - CỜ TƯỚNG ĐBSCL MỞ RỘNG MỪNG XUÂN MẬU TUẤT NĂM 2018 NAM 13 VIE
31 Минути
144th Kanyakumari Intl FIDE Rated(Below 1500)Chess Tmt-2018 Tot Prize Rs2,40,000/- 23-25 Feb 2018; Dorm Acc @ College; Contact Mr.M Ephrame 9994029796, 9952499706 IND
31 Минути
15CLUB ARGENTINO DE AJEDREZ - TORNEO ABIERTO BLITZ ESPECIAL 10 DE MARZO - 18 HS - $5500 en PREMIOS ARG
40 Минути
1663° Torneo Playas de Necochea - 2018 Micro Promocional a los 14 primeros equipos que confirmen su asistencia con la organización. Hotel: San Miguel ARG
41 Минути
17Club Argentino de Ajedrez - 2º PRE-PROMOCIONAL SUB-8/10/12/14/16/18 - 17/03/2018 CAMPEONATO INFANTIL Y JUVENIL - 5 RONDAS 12 + 3 SEG - 1 BYE - 14: 00 HS ARG
41 Минути
18Club Argentino de Ajedrez - TORNEO ABIERTO LEONARDO BLEUER - Válido al ELO - $5300 en Premios - COMIENZA EL 05 DE MARZO ARG
42 Минути
19Club Argentino de Ajedrez - TORNEO DE ELIMINACION DIRECTA "KO" $7400 EN PREMIOS MIERCOLES 28/2 Y JUEVES 1/3 20 hs. Quedan 22 Cupos! ARG
42 Минути
20Club Argentino de Ajedrez - TORNEO ABIERTO SUB-2300 IN MEMORIAM HELIO KAMENETZKY - Válido al ELO - $5200 en Premios - 05 DE FEBRERO ARG
42 Минути
21GIẢI CỜ VUA - CỜ TƯỚNG ĐBSCL MỞ RỘNG MỪNG XUÂN MẬU TUẤT NĂM 2018 NAM 11 VIE
43 Минути
22Desafio 3 Fronteiras - Itaipu Binacional - 15 de maio BRA
48 Минути
23Aberto do Brasil das 3 Fronteiras - Itaipu Binacional - R$ 30.000,00 - 16 a 20 de maio - Foz do Iguaçu/PR BRA
57 Минути
24JAQUE MATE (C.A.B.A.) -- IRT Sub 2100 - Verano II (2018) ARG
1 Часови 7 мин.
25GIẢI CỜ VUA - CỜ TƯỚNG ĐBSCL MỞ RỘNG MỪNG XUÂN MẬU TUẤT NĂM 2018 NAM 07 VIE
1 Часови 11 мин.
261er Torneo Centro Magno 2018 MEX
1 Часови 12 мин.
27Check-2nd Holi Cup Lakecity Open FIDE Rating (29 March to 1 April) Udaipur (Raj) Send Entry mail - Lakecitychess64@gmail.com, 9413045606 Prize Rs.3,05,000/- IND
1 Часови 28 мин.
28GIẢI CỜ VUA - CỜ TƯỚNG ĐBSCL MỞ RỘNG MỪNG XUÂN MẬU TUẤT NĂM 2018 NỮ 07 VIE
1 Часови 38 мин.
29Torneo Mayor de Salta 2.018 ARG
1 Часови 39 мин.
30NATIONAL CHALLENGER-2018 IND
1 Часови 46 мин.
31Circuito CXSP Virgílio Ribeiro 2018 - 2a Etapa (Fevereiro) BRA
1 Часови 55 мин.
32BALNEARIO CAMBORIU - Copa Brasil de Xadrez Escolar - 31 de MARÇO BRA
2 Часови 1 мин.
33Trovão Fevereiro ALEX 2018 BRA
2 Часови 5 мин.
34SUCACAI 19 FEV BRA
2 Часови 7 мин.
35GIẢI CỜ VUA - CỜ TƯỚNG ĐBSCL MỞ RỘNG MỪNG XUÂN MẬU TUẤT NĂM 2018 NAM 09 VIE
2 Часови 9 мин.
36Hart House Reading Week 2018 U1000 CAN
2 Часови 11 мин.
37XVI - TORNEIO DE XADREZ DA ORDEM DOS ADVOGADOS DO BRASIL - CAASP BRA
2 Часови 11 мин.
38Hart House Reading Week 2018 Crown CAN
2 Часови 11 мин.
39Hart House Reading Week 2018 U2200 CAN
2 Часови 11 мин.
40Hart House Reading Week 2018 U1300 CAN
2 Часови 13 мин.
41Hart House Reading Week 2018 U1900 CAN
2 Часови 14 мин.
42Hart House Reading Week 2018 U1600 CAN
2 Часови 15 мин.
43Torneo 1ros grados de Secundaria MEX
2 Часови 15 мин.
44XXIX Taça de Lisboa AXL 2017-2018 POR
2 Часови 25 мин.
45Club Argentino de Ajedrez - Torneo Rapido Viernes 16/02/2018 19:30 INSCRIPCION Y 19:45 1RA RONDA ARG
2 Часови 35 мин.
463rd SAIDA MAPA's Cup - PCCOnline CHESS Challenge 2 Games per Round / 2 Minutes BULLET Blitz / 6 Rounds KO System PHI
2 Часови 36 мин.
47Torneo por Equipos Atahualpa ARG
2 Часови 53 мин.
48Trofeul Deliciosul de Vaslui - Editia 2 Open A - Elo < 2200 ( Vaslui,23 - 25 Februarie 2018 ) ROU
2 Часови 53 мин.
49Trofeul Deliciosul de Vaslui - Editia 2 Open B - U12 ( Vaslui, 24 - 25 Februarie 2018 ) ROU
2 Часови 54 мин.
50Полуфинал первенства Москвы до 9 лет - СШОР №54 RUS
2 Часови 55 мин.